młodzi spawacze na start

Wódz, Czarek i Damian na liście Dzikiego Junaka

Wódz:
A ja to calkiem niedawno zrobilem swoisty wynalazek... Moja osobista spawarka nie ma regulacji, bo to jest wytwor starodawnej sztuki ludowej:) Znakiem tego ona jest zoptymalizowana na elektrody 3,25. Jak czasem trzeba polapac cos cienkiego to... roznie bywa. No ale wlasnie musialem na szybko i jak mi sie zaczely sypac dziury tom zaczal dokladac do łuku dodatkowy drut, nawet chyba spawalniczy - przepiknie sie sprawdzilo. 
Wódz
Czarek:
Byc może Wodzu jestes prekursorem nowej metody spawania :-))) Teraz tylko złącza próbne , komplet badań, technologia, jakies publikacje i półświatek spawalniczy przed Wodzem stoi otworem :-))

Wódz:
Heh, no nie przypuszczam, ze nikt inny juz tego nie zrobil;) Dla mnie wazne, ze sie sprawdza, bo to pozniej juz stosowalem "zapobiegawczo" tam gdzie moglyby wyleciec dziury i tez dalo rade:) Tlumacze to sobie prosto, ze pewnikiem energii jest nadmiar w tym luku przy cienkim materiale i w ten sposob ja spozytkowuje w slusznym kierunku;) No sie przyzwyczailem do tej spawarki, chociaz zre prad jak wsciekla, nawet czas jakis mialem "dorobiona" regulacje przy pomocy autotransformatora slusznej wagi, ale w przedzeszlym roku, jak przyszlo mi spawac slupki do ogrodzenia, wzdluznie, to on wzial i splonal zywym ogniem, calkowicie. Obciazenie psychiczne bylo za duze.... Stoi ten Esab syna, da nim sie rozne śtuki wyczyniac, ale jakos... nie mam nerwow do ogarniecia tej calej komputeryzacji;) Za rzadko spawam, i nawet jakbym ogarnal to do nastepnego razu bym z pewnoscia zapomnial;)

Czarek:
Na bank ktos próbował bo to korci czasami, ale norma PN-EN ISO 4063:2011 "Spawanie i procesy pokrewne - Nazwy i numery procesów" nie przewiduje takiej metody :-)))) 

Damian:
2011 wskazuje na to, że chyba daaaawno nie gadali z Baczność!!!! Wodzem Spocznij, i najwyższy czas zrobić jej Zakopiańską wersję (znaysss tej normy)...